nahoru

Kedy sa oplatí mať životné poistenie?

Životné poistenie býva často podceňované. Často si na neho spomenieme, až po tom, čo sa stane vážny úraz alebo v čase choroby. Oplatí sa vôbec poistenie dojednať?

Vyznať sa v ponuke poisťovní nie je vôbec jednoduché. Na trhu je veľa ponúk životného poistenia, ktoré vyzerajú neprehľadne a komplikovane. Množia sa ponuky, kedy môžete okrem poistenia tiež sporiť na penziu a peniaze si tak vybrať pri dosiahnutí určitého veku. V akých situáciách je dohodnutie na mieste?

OnlineŽiadosť > Články > Kedy sa oplatí mať životné poistenie?

Rodina

Ľudia, ktorí sa stali rodičmi už nemajú zodpovednosť iba sami za seba, ale aj za partnera a hlavne za deti. Pravidelný príjem je pre fungovanie rodiny zásadný. Poistený by mal byť najmä rodič, ktorý zabezpečuje finančnú stránku rodiny. Existujú zamestnania, kedy sú ľudia denne vystavení riziku úrazu. Pri náhlom výpadku peňazí, sa môže celá rodina dostať do finančnej tiesne. V tomto prípade by poistenie malo pokryť riziko smrti a invalidity.

Hypotéka

Ak ste sa rozhodli pre hypotéku na obstaranie vlastného bývania, pripravte sa na to, že po vás v banke budú požadovať dohodnutie životného poistenia, aby tak banke chodili splátky aj v prípade, že nebudete mať na ďalšiu splátku z dôvodu choroby alebo úrazu. Životné poistenie, ale stačí uzavrieť len v niektorých prípadoch, pretože hypotéka je vo väčšine prípadov zaistená založenou nehnuteľnosťou.

Banka môže trvať na životnom poistení v prípade, hypotekárneho úveru s odloženou splátkou istiny, kedy sa po určitú dobu spláca len úroky a istina zostáva rovnaká. A druhý prípad nastáva ak ide o rizikiovějšího klienta, ktorý spláca 85% a vyššiu hypotéku.

Kontaktujte poradcu

Pri dnešnej pestrej ponuke ide poistiť rad rizík, ale je dôležité neplatiť zbytočne veľa peňazí. Pre konkrétnu ponuku je najjednoduchšie zvoliť poradca. Ale aj tu radíme byť obozretní. Pred každým kontaktovaním zástupcu poisťovne je na mieste, si jeho služby preveriť napr. na základe referencií z okolia alebo z internetu.

Čo je potrebné zvážiť pred uzavretím?

Pokiaľ si kladne odpoviete na jednoduchú otázku: Je niekto závislý na mojom príjmu? Je životné poistenie nutnosťou. Poistná suma bude vždy závisieť na vašej konkrétnej situácii. Pre prípad smrti sa dojednáva čiastka 10-násobku ročného zárobku a vyššia. Berte do úvahy záväzky ako je hypotéka a ostatné ročné výdavky rodiny, tak aby si zachovala životný štandard aj v prípade úmrtia živiteľa. Premýšľajte na ako dlho je dobré poistku uzavrieť a koľko chcete za poistku mesačne platiť. Dajte si čas pred tým než poistku uzavriete, a prejdite si ponuky poisťovní a online porovnávačov. Môžete tiež využiť možnosť platenia príspevku zamestnávateľom alebo odpočet zaplateného poistného od základu dane.

23. 10. 2014

Posledné články: