online žiadosť
Nenáročná pôžička
25 € až 1000 €
Nenáročná pôžička
Bez dokladovania
nenarocna
Až 25 000 €
Veľká pôžička
Bezúčelová pôžička
Onlinežiadosť.sk > Članky >V akých situáciách si radšej nepožičiavať?
  Najobľúbenejšie pôžičky:
  Infoservis:

V akých situáciách si radšej nepožičiavať?

Pôžičky sú dostupnejšie ako kedy boli a mnohokrát si môžete dojednať aj viac pôžičiek súčasne od rôznych bánk či nebankových spoločností. Nie je však rozumné zbytočne sa zadlžovať, zvlášť keď niektorí nemajú finančnú sebadisciplínu. V akých situáciách si radšej nepožičiavať?1. situácia: Splácate inú pôžičku

Ak splácate už jednu pôžičku, starostlivo zvážte, či sa budete ďalej zadlžovať. Ďalšie pôžičky znamenajú väčšiu finančnú záťaž pre váš rodinný rozpočet a ľahšie sa dostanete do problémov so splácaním pri výpadku príjmu. V prípade, že ste si neuvážene napožičiavali u viac inštitúcií, čo najskôr úvery konsolidujte do jedného.

2. situácia: Chcete kúpiť nepotrebné veci

Vždy sa riaďte pravidlom, že si požičiate len na najnutnejšie opravy a veci dlhodobej hodnoty, napríklad vlastné bývanie, automobil či nové vybavenie do bytu. Naopak nerozvážne je požičiavať si na dovolenku, Vianoce, najnovšiu elektroniku či módný luxusný tovar, ktorý je za pár mesiacov za zlomok ceny.

3. situácia: Nemáte dostatočný príjem

Poberáte pomerne nízky príjem a chcete si požičať? Zostavte si najprv domáci rozpočet a vyhodnoťte, ako by sa zmenil po zaťažení splátkami. Ak nebudete mať dostatok peňazí na bežné výdavky a nebudete si môcť vytvárať každý mesiac menšiu rezervu, radšej si nepožičiavajte. Najmä nie u nebankových spoločností, ktoré k vášmu príjmu neprihliadajú.

4. situácia: Hodláte pôžičkou splatiť inú pôžičku

Ak sa chcete zbaviť starej a nevýhodnej pôžičky, pristúpte k jej refinancovaniu. Naopak chybou je požičiavať si peniaze na splatenie existujúceho úveru, pretože nezískate úver s lepšími podmienkami, ale skôr s vyšším úrokom a vyššími mesačnými splátkami. To vás môže priviesť do dlhovej pasce a budete nútení požičiavať si za stále nevýhodnejších podmienok alebo vyhlásiť osobný bankrot.

5. situácia: Banka vám nepožičala a skúšate si požičať inde

Ak vám banka či nebanková spoločnosť neschválila úver kvôli nízkemu príjmu alebo záznamu v registroch, je to pre vás varovanie, že si nemáte požičiavať inde. Radšej to neskúšajte u iných spoločností s nádejou, že vám niektorá z nich požičia. Väčšinou narazíte na nevýhodné pôžičky s vysokou sadzbou RPMN.


  Pôžičky pre:
Pôžičky pre ženy na materskej Pôžička pre dôchodcov Pôžička pre študentov
OnlineŽiadosť.sk - špecializovaný web na online pôžičky, úvery, hypotéky poistenie a ďalšie finančné produkt. Online vybavením cez internet ušetríte a zároveň dosiahnete lepšie ceny jednotlivých produktov.
Všetky práva vyhradené © 2010 - 2022 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Podmienky používania a ochrana osobných údajov