nahoru

Finančné články

OnlineŽiadosť > Finančné články
Banky

Cashback kreditnej karty: Ako ušetriť peniaze s každým nákupom

Spoznajte svet cashbacku kreditných kariet a objavte, ako môžete využiť ich výhody na ušetrenie peňazí. Získajte maximálny úžitok z každého nákupu s cashback kreditnými kartami.

Čo je dobré vedieť o poistení pôžičky

K úverom sú ponúkané ďalšie doplnkové služby, medzi tie hlavné patrí poistenie pôžičky. Čo to vlastne znamená a je dobré si pôžičku poistiť?

Finančný poradca - áno či nie?

Vyznať sa vo všetkých finančných produktoch a vybrať si ten pravý pre konkrétne potreby môže byť zložité. Ak sa v tejto oblasti neorientujete a nemáte čas porovnávať jednotlivé produkty, ponúka sa využiť rady finančného poradcu.

Požičiavajte si zodpovedne - Nástrahy a riziká pôžičiek

Vo väčšine prípadov ľudia zháňajú pôžičky rýchlo, zbrkle a neuvážene, často prehliadnuť nevýhody alebo chytákov len preto, aby nestrácali čas a chcú mať celú záležitosť vyriešenú rýchlo. Pred akýmkoľvek rozhodnutím o pôžičke, je dobré mať na pamäti niekoľko pravidiel.

V akých situáciách si radšej nepožičiavať?

Pôžičky sú dostupnejšie ako kedy boli a mnohokrát si môžete dojednať aj viac pôžičiek súčasne od rôznych bánk či nebankových spoločností. V akých situáciách si radšej nepožičiavať?

Ako postupovať pri vybavovaní hypotéky

Už nechcete bývať v podnájme alebo u rodičov? Nemáte dostatok financií a rozhodli ste si postaviť svoj vysnívaný dom? Riešením je hypotéka. Prinášame pár informácií ako postupovať pri vybavovaní hypotéky.

Náležitosti zmenky

Jedná sa o presne daný obsah zmenky. Ide o povinné údaje, ktoré musí byť na zmenke uvedené, aby mohla byť braná ako cenný papier.

Oplatí sa mať životné poistenie?

Životné poistenie býva často podceňované. Často si na neho spomenieme, až po tom, čo sa stane vážny úraz alebo v čase choroby. Oplatí sa vôbec poistenie dojednať?

Čo je to zmenka

Zmenka je cenný papier. Jedná sa veľmi ľahko obchodovateľný finančný nástroj, ktorý je vhodne zaistený a ľahko vymáhateľný. Ide o najrýchlejšiu a veľmi jednoduchú formu pôžičky respektíve úveru.

Typy zmeniek

Základné členenie zmeniek je na vlastné a cudzie. Ak osoba, ktorá zmenku vystavila, sa zaviaže zaplatiť v danom termíne a mieste, ide o zmenku vlastnú. Zmenka vlastná obsahuje slovo "zaplatím".

24.7. 2014

Posledné články: