online žiadosť
Nenáročná pôžička
25 € až 1000 €
Nenáročná pôžička
Bez dokladovania
nenarocna
Až 25 000 €
Veľká pôžička
Bezúčelová pôžička
Onlinežiadosť.sk > Pôžičky > Pôžičky na materskej
  Najobľúbenejšie pôžičky:
  Infoservis:

Pôžičky na materskej, pôžičky pre ženy na MD

Materská dovolenka (MD) je v každej rodine veľkou udalosťou. Ide o situáciu, o ktorej celá rodina veľa očakáva a je preto nutné prispôsobiť tomuto obdobiu aj rodinný rozpočet. Rast výdavkov je prakticky neustály, keďže nový potomok si vyžaduje nové a nové nákupy, avšak príjmy majú skôr klesajúcu tendenciu, pretože aktuálna výška materskej je v našom štáte nezodpovedajúca našej životnej úrovni. Preto sa často mladé rodiny dostanú do ťažkostí či finančnej núdze.Pôžičky na materskej

A práve pre takéto situácie je tu inštitút pôžičky pre ženy na MD. Pôžičky na materskej si pod svoje bedrá berú predovšetkým nebankové inštitúcie, pretože banky chcú vždy dostatočné potvrdenie príjmov, ktoré však žena živiteľka na MD nemôže dokladovať. Takže sa obracia na nebankový sektor, kde sú pôžičky pre ženy na materskej dovolenke prakticky samozrejmosťou. Nebankové inštitúcie síce nechcú často preukazovať príjem priamo od žiadateľky, stačí osoba blízka. Teda najčastejšie manžel. Tým dostane nebanková inštitúcia akúsi záruku a informáciu o tom, že rodina je schopná plniť svoje záväzky a pôžičky sú ochotné ponúknuť.

Pôžičky pre ženy na MD

Medzi dôležité náležitosti pôžičky pre ženy na MD je samozrejme predložení občianskeho preukazu žiadateľky plus ešte jedného dokladu totožnosti, najlepšie cestovného pasu či vodičského oprávnenia. Často je tiež dôležité dokladovať a priniesť aspoň okopírované doklady partnera. Ďalej nasleduje povinnosť dokladovať príjmy partnera, či preukázať dostatočne vysokú materskú žiadateľky. Pokiaľ si žena na MD sama zarába nejakou vedľajouj formou zamestnania, tak jej samozrejme nebankova inštitúcia pôžičku poskytne aj bez dokladovania príjmov manžela. Povinnosťou je tiež vlastniť bankový účet, keďže ide často o bezhotovostné prevody peňazí, teda je nutné mať vedený účet v niektorej z bankových inštitúcií.

Parametre pôžičiek pre mamičky

Spoločnosti, ktoré pôžičky ženám na MD poskytujú nahliadajú do registrov dlžníkov, aby získali aspoň nejakú podrobnejšiu informáciu o svojej potenciálnej klientke. Veľkosť pôžičky na materskej je v rádoch tisícoviek eur a splatnosť do niekoľkých málo rokov. Výhodou je jej rýchle a promptné vybavenie, pretože inštitúciám stačí základné informácie a uvedomujú si, že žena na MD potrebujú peniaze, čo možno najskôr. Avšak na druhej strane stojí relatívne vyššia úroková sadzba z tejto pôžičky, pretože ide o neúčelovú pôžičku bez založenia a s minimálnym dokladováním.

Pozor na problémy

V prípade, že sa rozhodnete pre pôžičku, veľmi starostlivo zvážte či budete schopná peniaze riadne splácať. Nevystavujte sa zbytočnému riziku problémov.


  Pôžičky pre:
Pôžičky pre ženy na materskej Pôžička pre dôchodcov Pôžička pre študentov
OnlineŽiadosť.sk - špecializovaný web na online pôžičky, úvery, hypotéky poistenie a ďalšie finančné produkt. Online vybavením cez internet ušetríte a zároveň dosiahnete lepšie ceny jednotlivých produktov.
Všetky práva vyhradené © 2010 - 2022 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Podmienky používania a ochrana osobných údajov