online žiadosť
Nenáročná pôžička
25 € až 1000 €
Nenáročná pôžička
Bez dokladovania
nenarocna
Až 25 000 €
Veľká pôžička
Bezúčelová pôžička
Onlinežiadosť.sk > Hypotéky > Refinancovanie hypotéky
  Najobľúbenejšie pôžičky:
  Infoservis:

Refinancovanie hypotéky

Refinancovanie hypotéky vám ušetrí peniaze. Ponuka hypotekárnych produktov je u nás naozaj obrovská. Je tak veľmi pravdepodobné, že si vyberie každý klient, ktorý o hypotéke premýšľa. Ovšem je potrebné vedieť, že hypotekárne produkty nie sú stále rovnaké, ale vyvíjajú sa a upravujú v závislosti na okolitých podmienkach a finančné situácií. Nikoho tak teda nemôže prekvapiť, že treba súdobé hypotéky majú iné parametre, ako mali hypotekárne úvery pred niekoľkými rokmi.Nová výhodnejšia hypotéka

Veľakrát sa dokonca stáva, že sa na trhu objaví naozaj veľmi výhodná hypotéka, ale vy už máte hypotéku poskytnutú predtým. Ak si myslíte, že pre vás nie je v takýchto prípadoch nová hypotéka dosiahnuteľná, pretože by ste museli splácať dva úvery, nie je tomu tak. Môžete pokojne požiadať o novú, pre vás v súčasnosti efektívnejšiu hypotéku. Existujúci hypotekárny úver tak budete splácať prostredníctvom hypotéky nové, v odborne terminológii sa dá nazvať ako - refinancovanie hypotéky.

Najčastejšie dôvody na refinancovanie

K refinancovaniu hypotéky siahnete predovšetkým v situáciách, keď to pre vás bude výhodnejšie. Konkrétne sa jedná o možnosť získania nižšieho úroku, možnosť zníženia pravidelných mesačných splátok, či potrebu využiť peniaze aj na iné účely, než určovala pôvodná hypotéka.

Systém refinancovania hypotéky

Systém refinancovania hypotéky je pomerne jednoduchý. Základom je skutočnosť, že získate novú hypotéku, prostredníctvom ktoré potom splácate hypotéku staršiu. Nový hypotekárny úver sa štandardne uzatvára u inej bankovej či nebankové inštitúcie. Je zrejmé, že vám musí poskytnúť výhodnejšie podmienky. Výsledkom je potom ušetrenie, veľakrát aj nemalých financií, prí splácaniu.

Refinancovanie hypotéky na vzostupe

Refinancovanie hypoték využíva čoraz viac ľudí. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa celá situácia splácania komplikuje, ale pri podrobnejšej analýze vzápätí veľmi rýchlo zistíte, že na celom procese vy, ako klienti zarobíte.


OnlineŽiadosť.sk - špecializovaný web na online pôžičky, úvery, hypotéky poistenie a ďalšie finančné produkt. Online vybavením cez internet ušetríte a zároveň dosiahnete lepšie ceny jednotlivých produktov.
Všetky práva vyhradené © 2010 - 2023 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Podmienky používania a ochrana osobných údajov