online žiadosť
Nenáročná pôžička
25 € až 1000 €
Nenáročná pôžička
Bez dokladovania
nenarocna
Až 25 000 €
Veľká pôžička
Bezúčelová pôžička
Onlinežiadosť.sk > Poistenie > Dôchodkové poistenie
  Najobľúbenejšie pôžičky:
  Infoservis:

Dôchodkové poistenie online

Dôchodkové poistenie patrí svojou povahou medzi produkty životného poistenia. Jedná sa o poistný program, ktorý je možno objaviť v ponuke služieb mnohých komerčných poisťovní. Cieľom dôchodkového poistenia je v podstate zvýšenie životnej úrovne v seniorskom veku. Ide teda o určité sporenie, kedy je po dosiahnutí určitej vekovej hranice poistenému vyplatená určitá finančná hotovosť a to buď jednorázovo alebo prostredníctvom splátok.

Parametre dôchodkového poistenia

Dôchodkové poistenie je možné do istej miery nastaviť podľa vašich predstáv. Každý poistný produkt dôchodkového poistenia obsahuje detaily, ktoré sa môžu pružne prispôsobiť. Medzi základné znaky dôchodkového poistenia môžeme zahrnúť konkrétny vek, v ktorom poisťovňa vypláca poistenie, formu výplaty a dĺžku trvania poistenia. Ďalej potom prípadne možnosť dohodnutia doplnkových poistných služieb v podobe iného druhu poistenia ako je napríklad úrazové poistenie a pod.

Klady a zápory

Rovnako tak ako všetky produkty, má aj starobné poistenie rad pozitív aj negatív. Našťastie sa však dá povedať, že prevládajú klady. Medzi ne patrí presná výška výplaty, ktorá sa odvíja od konkrétnych parametrov zmluvy, akými sú predovšetkým výška jednotlivých poistných splátok a doba trvania poistenia. V okamihu podpisu zmluvy je však klientovi tento parameter vždy jasný. Ďalším plusom je potom množstvo možných doplnkových pripoistení, ktoré sú k produktu poskytované s určitým zvýhodnením. Na zaplatené poistné sa vzťahuje daňová uznateľnosť. Medzi negatíva môžeme zaradiť predovšetkým nemožnosť meniť jednotlivé parametre zmluvy v priebehu poistenia. Ak už je možné meniť, nie je to najjednoduchšie.Kde dojednať dôchodkové poistenie

Dôchodkové poistenie je možné uzatvoriť veľmi jednoducho prostredníctvom služieb poisťovní, ktoré tento poistný produkt ponúkajú. Na všetky informácie a aktuality sa odporúča informovať na jednotlivých pobočkách pred samotným podpisom zmluvy. Je treba vždy vedieť všetky detaily, potom už vás nemôže nič prekvapiť.


OnlineŽiadosť.sk - špecializovaný web na online pôžičky, úvery, hypotéky poistenie a ďalšie finančné produkt. Online vybavením cez internet ušetríte a zároveň dosiahnete lepšie ceny jednotlivých produktov.
Všetky práva vyhradené © 2010 - 2023 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Podmienky používania a ochrana osobných údajov