online žiadosť
Nenáročná pôžička
25 € až 1000 €
Nenáročná pôžička
Bez dokladovania
nenarocna
Až 25 000 €
Veľká pôžička
Bezúčelová pôžička
Onlinežiadosť.sk > Poistenie > Poistenie cudzincov
  Najobľúbenejšie pôžičky:
  Infoservis:

Poistenie cudzincov online

Ak sa cudzinec rozhodne zdržiavať na území Slovenskej republiky dlhodobejšie, musí dodržiavať, rovnako tak ako ktokoľvek iný, určité nariadenia a plniť rad povinností. Vzhľadom na to, že cudzinci nie sú účastníkmi nášho tuzemského verejného zdravotného poistenia, sú povinní si akúsi obdobu zdravotného poistenia dojednať sami a to vždy, ak sa na našom území chcú pohybovať dlhšiu dobu ako 90 dní. Poistenie cudzincov ponúka rad komerčných poisťovní. Je však nutné hneď v úvode zdôrazniť, že podmienky sú oveľa menej výhodné, než v prípade platby verejného zdravotného poistenia.

Aké sú typy poistenia cudzincov

Väčšina poisťovní ponúka vo svojich programoch najrôznejšie varianty poistenia cudzincov. Medzi tie najzákladnejšie a najviac dohodnuté patrí predovšetkým zdravotné poistenie cudzincov pre prípad neodkladnej starostlivosti, zdravotné poistenie cudzincov pre prípad komplexnej starostlivosti a zdravotné poistenie cudzincov, ktorí na našom území študujú.

V prípade prvého produktu, sa jedná o poistenie akútnych stavov, ktoré vyžadujú okamžitý zdravotný zákrok. Poistka nie je limitovaná vekom a platí v rámci celého územia Slovenskej republiky. Je výhodná predovšetkým pre cudzincov, ktorí sa na našom území pohybujú v krátkodobom časovom horizonte.

Poistenie komplexné starostlivosťi potom kryje riziká, ktoré sú spojené s potrebou kompletného vyšetrenia. Ide prakticky o rozsah zdravotnej starostlivosti, ktorý je porovnateľný s rozsahom starostlivosti pri platení verejného zdravotného poistenia. Pokrýva teda preventívne prehliadky, očkovanie, platbu liekov, úrazové vyšetrenie a prípadnú krátkodobú aj dlhodobú liečbu. Výhodné je pre cudzincov, ktorí sa na našom území pohybujú dlhodobo.

Posledný variant poistenia, poistenie cudzincov, ktorí študujú v tuzemských školách, je vhodný pre všetky zahraničných študentov. Kryje riziká, kedy bude nutné, aby sa cudzinec podrobil lekárskemu vyšetreniu alebo lekárskemu zákroku či zdravotné liečbe. Plne zodpovedá požiadavkám, ktoré stanovuje poistenie cudzincov.Poistenie sa oplatí

Ak by ste ako cudzinec neakceptovali nariadenia zdravotného poistenia, mohli by ste sa v prípade zdravotných problémov dostať do veľmi ťažkej finančnej situácie. Zdravotná starostlivosť je veľmi drahá, preto počítajte s tým, že korektne sa poistiť sa vždy oplatí.


OnlineŽiadosť.sk - špecializovaný web na online pôžičky, úvery, hypotéky poistenie a ďalšie finančné produkt. Online vybavením cez internet ušetríte a zároveň dosiahnete lepšie ceny jednotlivých produktov.
Všetky práva vyhradené © 2010 - 2023 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Podmienky používania a ochrana osobných údajov