online žiadosť
Nenáročná pôžička
25 € až 1000 €
Nenáročná pôžička
Bez dokladovania
nenarocna
Až 25 000 €
Veľká pôžička
Bezúčelová pôžička
Onlinežiadosť.sk > Poistenie > Poistenie majetku
  Najobľúbenejšie pôžičky:
  Infoservis:

Poistenie majetku online

Poistenie majetku je v podstate najrozšírenejší poistný produkt, ktorý ponúkajú všetky poisťovne, ktoré pôsobia na slovenskom poisťovacom trhu. Jedná sa o poistenie konkrétnych vecí v domácnosti alebo nehnuteľností.

Pred čím nás poistenie majetku chráni

Vďaka vhodne zvolenej poistke o poistení majetku môžete predísť celému radu nepríjemných komplikácií, ktoré bývajú zvyčajne spojené so vznikom škody. Konkrétne vybavenie domácnosti je možné poistiť rovnako tak, ako nehnuteľnosť samotnú proti najrôznejším rizikám vzniku škôd. U vecí v domácnosti sa jedná predovšetkým o krádež a poškodenie, ktoré môže vzniknúť napríklad v dôsledku pôsobenia nepriaznivých poveternostných podmienok v podobe zatečenia vody, poškodenie vetrom, požiarom alebo výbuchom či prepätím v elektrorozvodnej sieti.

Poistenie je možné dojednať aj pre prípad vyčíňania vandalov. Čo sa týka poistenia nehnuteľností, jedná sa tak zvyčajne o rodinné domy, bytové domy, chaty, chalupy, ale aj garáže a pod. Tieto objekty je možné poistiť aj na prírodné katastrofy, akými sú požiar, výbuch, zemetrasenie, povodeň, záplava, víchrica, ťarcha snehu, námraza atď. Samozrejmosťou je aj poistenie nehnuteľnosti proti vykradnutiu, prepadnutiu alebo vandalizmu.Doplnkové poistenie

K základnému poisteniu majetku je možné dojednať aj celý rad doplnkových poistných produktov. K základnej zmluve o poisteniu majetku je možné dojednať tiež celý rad doplnkových a rozširujúcich pripoistení. K nehnuteľnosti tak možno pripoistiť napríklad aj jej vybavenie. Ďalej potom najrôznejšie objekty v podobe bazénov, skleníkov, chodníkov alebo plotov. Ak chcete poistiť viac vecí, celkom iste sa oplatí toto poistenie realizovať v jednej poistke. Vyjde vás to potom totiž o mnoho lacnejšie a ušetríte tiež veľa času pri vybavovaní poistenia a celkové administratíve.

Čo robiť, ak dôjde k poistnej udalosti

Ak nastane poistná udalosť, treba o tejto skutočnosti ihneď informovať poisťovňu. Bude potrebné poskytnúť jej všetky potrebné informácie a dokumenty. Potom bude nasledovať prešetrenie prípadu. Po jeho úspešnom vyriešení vám bude poskytnutá finančná čiastka, ktorá je určená pre zmiernenie dopadov škôd a na ich odstránenie. Jej výška sa odvíja od parametrov konkrétnej poistnej zmluvy o poistení majetku.


OnlineŽiadosť.sk - špecializovaný web na online pôžičky, úvery, hypotéky poistenie a ďalšie finančné produkt. Online vybavením cez internet ušetríte a zároveň dosiahnete lepšie ceny jednotlivých produktov.
Všetky práva vyhradené © 2010 - 2023 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Podmienky používania a ochrana osobných údajov